Stacja narciarska

Perfekcyjnie zorganizowana stacja narciarska poza terenem górskim? Tak to możliwe! W Bałtowie wiemy jak sprawić, żeby 5 tras narciarskich o łącznej długości 2 500 metrów było równie atrakcyjnych dla małych i dużych amatorów białego szaleństwa na jednej i dwóch deskach. Nasza 4-osobowa kolejka linowa krzesełkowa może przewieźć około 2 400 osób w ciągu godziny natomiast dwa nowoczesne wyciągi orczykowe 1 500 osób na godzinę – konia z rzędem temu, kto znajdzie wśród nich kogoś, kto nie uległ fascynacji naszą stacją i nie będzie wracał do Bałtowa, kiedy tylko nadarzy się okazja.

Stok narciarski w Bałtowie – idealny pomysł na zimowe szaleństwo z rodziną!

Szukasz stacji narciarskiej na idealne ferie zimowe z rodziną? Stacja narciarska w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym to:
  • 5 tras narciarskich o łącznej długości 2 500 metrów
  • wypożyczalnia sprzętu
  • trasy różnorodne pod względem ukształtowania i nachylenia terenu
  • stoki oświetlane do późnych godzin nocnych
  • doświadczeni instruktorzy ze szkoły narciarskiej Amigo-Ski
  • ośla łączka – łagodny stok dla najmłodszych i początkujących użytkowników
  • systematyczne ratrakowanie tras
Korzystając z atrakcji na stokach narciarskim w Bałtowie można urozmaicić sobie czas wybierając dodatkowe przyjemności przygotowane z myślą o najmłodszych – lodowisko z wypożyczalnią łyżew, snowtubing, zimowa karuzela oraz górka saneczkowa – oraz o gościach w każdym wieku (doskonała baza gastronomiczna).

Szwajcaria Bałtowska najlepszy ośrodek narciarski na mapie województwa świętokrzyskiego i jeden z najlepszych w sąsiadujących rejonach, który jest integralną częścią Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego w Bałtowie.Nasz stok to aż 5 tras narciarskich z wyciągami!

Wśród pięciu tras narciarskich, znajdą coś dla siebie osoby stawiające pierwsze kroki w narciarstwie oraz ci, którym marzy się doszlifowanie zdobytych już umiejętności. Nie będą zawiedzeni także amatorzy szaleństw na wyższym stopniu zaawansowania. Trasy są różnorodne pod względem ukształtowania i nachylenia terenu, a oświetlane do późnych godzin nocnych pozwalają na wybór najbardziej odpowiadającej nam pory treningu. Wszystkie stoki zjazdowe są jednym z elementów bogatej infrastruktury, dzięki czemu nie trzeba się oddalać od stacji narciarskiej, żeby skorzystać np. z punktów gastronomicznych.

Posiadamy 5 tras o łącznej długości 2 500 metrów. 4-osobowa kolejka linowa krzesełkowa może przewieźć około 2 400 osób w ciągu godziny natomiast dwa nowoczesne wyciągi orczykowe 1 500 osób na godzinę. Na potrzeby Szkółki narciarskiej i wszystkich osób stawiających pierwsze kroki na nartach działa 100 metrowy wyciąg “wyrwirączka”.
W 2014 roku na terenie Szwajcarii Bałtowskiej otwarto SNOWPARK.

Nowoczesny system sztucznego naśnieżania i odwadniania oraz mocne oświetlenie pozwalają na zjazdy ze stoków do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.Obok stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona w nowy sprzęt narciarski firmy Volkl i snowboardowy marki Burton.

Doświadczeni instruktorzy ze szkoły narciarskiej Amigo-Ski prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe zarówno dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie jak również dla tych, którzy chcą doszlifować zdobyte umiejętności.

Po szaleństwach na stoku oferujemy wizytę w Wiosce Świętego Mikołaja i w JuraParku, zabawy w Bajkowym Parku Rozrywki a także Świąteczne Kino Emocji 5D. Tuż obok stoku można skorzystać z atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych – lodowisko z wypożyczalnią łyżew, snowtubing, zimowa karuzela oraz górka saneczkowa.

Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego na gości czeka nowo otwarta restauracja Gościeniec Bałtowski Zapiecek oraz Zajazd Przystocze, w których dla każdego znajdzie się smaczne, regionalne jedzenie.
Od 12 stycznia 2021 roku Dzierżawcą Stacji Narciarskiej “Szwajcaria Bałtowska” jest Sabat-Tour Usługi Turystyczne, NIP: 6611959284, REGON: 671980770

Stok narciarski dla każdego

Nauka jazdy na nartach jest tym przyjemniejsza, im przyjaźniej odnoszą się do kursanta instruktorzy. Doświadczeni instruktorzy ze szkoły narciarskiej Amigo-Ski doskonale odnajdują się zarówno w pracy z dziećmi stawiającymi pierwsze kroki na nartach, z dorosłymi, którzy po latach wracają do uprawiania sportów zimowych oraz z pasjonatami nart i snwoboardu, którzy chcą podnieść swoje umiejętności na poziom mistrzowski.

Wyciąg narciarski, orczyk i ośla łączka

Niezmienną popularnością w bałtowskiej stacji narciarskiej cieszy się co roku ośla łączka – łagodny stok dla najmłodszych i początkujących użytkowników. Dbamy o to, żeby systematyczne ratrakowanie tras zapewniało komfort jazdy nie tylko najbardziej wymagającym narciarzom, ale i tym, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na jednej bądź na dwóch deskach. Na potrzeby wszystkich osób, które dopiero się uczą, na oślej łączce działa 100 metrowy wyciąg “wyrwirączka”.