Stacja narciarska

Szwajcaria Bałtowska najlepszy ośrodek narciarski na mapie województwa świętokrzyskiego i jeden z najlepszych w sąsiadujących rejonach, który jest integralną częścią Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego w Bałtowie.Posiadamy 5 tras o łącznej długości 2 500 metrów. 4-osobowa kolejka linowa krzesełkowa może przewieźć około 2 400 osób w ciągu godziny natomiast dwa nowoczesne wyciągi orczykowe 1 500 osób na godzinę. Na potrzeby Szkółki narciarskiej i wszystkich osób stawiających pierwsze kroki na nartach działa 100 metrowy wyciąg “wyrwirączka”.
W 2014 roku na terenie Szwajcarii Bałtowskiej otwarto SNOWPARK.

Nowoczesny system sztucznego naśnieżania i odwadniania oraz mocne oświetlenie pozwalają na zjazdy ze stoków do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.Obok stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona w nowy sprzęt narciarski firmy Volkl i snowboardowy marki Burton.

Doświadczeni instruktorzy ze szkoły narciarskiej Amigo-Ski prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe zarówno dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie jak również dla tych, którzy chcą doszlifować zdobyte umiejętności.

Po szaleństwach na stoku oferujemy wizytę w Wiosce Świętego Mikołaja i w JuraParku, zabawy w Bajkowym Parku Rozrywki a także Świąteczne Kino Emocji 5D. Tuż obok stoku można skorzystać z atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych – lodowisko z wypożyczalnią łyżew, snowtubing, zimowa karuzela oraz górka saneczkowa.

Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego na gości czeka nowo otwarta restauracja Gościeniec Bałtowski Zapiecek oraz Zajazd Przystocze, w których dla każdego znajdzie się smaczne, regionalne jedzenie.
Od 12 stycznia 2021 roku Dzierżawcą Stacji Narciarskiej “Szwajcaria Bałtowska” jest Sabat-Tour Usługi Turystyczne, NIP: 6611959284, REGON: 671980770