Snowpark

Snowpark to miejsce przeznaczone wyłącznie dla osób które posiadają odpowiednio wysokie umiejętności w jeździe, umożliwiające bezpieczne korzystanie z tego typu miejsc. Snowpark jest integralną częścią Rodzinnej Stacji Narciarskiej w Bałtowie, ale równocześnie jest wydzielony jako osobny teren treningowy. Znajdziemy na nim różnorodne przeszkody umożliwiające owocny trening i pozwalające uzyskiwać kolejne poziomy narciarskiego oraz snowboardowego wtajemniczenia.

Bezkolizyjnie, bezpiecznie, bez obaw

Doskonalący swoje umiejętności narciarze i snowboardziści nie są narażeni na kolizje z gośćmi Stacji Narciarskiej Bałtów, którzy preferują spokojniejszy styl jazdy. Goście ci mogą jednak podziwiać wykonywane w Snowparku ewolucje, kiedy suną ku górze wyciągiem krzesełkowym, zlokalizowanym na stoku w bezpośrednim sąsiedztwie terenów treningowych. Poręcz spadowa, box prosty, butter box czy wallride sprawiają, że na terenie Snowparku panują doskonałe warunki do szlifowania swoich umiejętności.

Pamiętaj: park dla snowboardzistów to wielka frajda, ale przebywając na jego terenie należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na osoby znajdujące się w pobliżu.

Pod czujnym okiem instruktora

Zajęcia prowadzone są przez instruktora zgodnie z jego autorskim programem zajęć z dostosowaniem ich przebiegu i skali trudności do umiejętności i stopnia zaawansowania każdego z uczestników. Snowpark to miejsce, w którym bezpiecznie mogą się czuć wszyscy, których sercom bliski jest freeride. Tu wreszcie mogą poczuć się także maksymalnie swobodnie – tym bardziej, że w trakcie zajęć instruktor, oprócz demonstrowania ćwiczeń szkoleniowych, pozostaje do dyspozycji uczestników, którzy mogą poprosić o indywidualną konsultację i ocenę czynionych postępów sportowych w jeździe na nartach i snowboardzie. Celem uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć często zapewnia się bywalcom Snowparku oprawę muzyczną i świetlną zajęć.

Pamiętaj: park dla snowboardzistów to wielka frajda, ale przebywając na jego terenie należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na osoby znajdujące się w pobliżu.

ZASADY KORZYSTANIA ZE SNOWPARKU

  1. Ze SnowParku mogą korzystać tylko Uczestnicy edukacyjnych zajęć sportowych.
  2. Korzystanie ze SnowParku odbywa się tylko w czasie i na zasadach określonych w regulaminie PROGRAM/REGULAMIN EDUKACYJNYCH ZAJĘĆ SPORTOWYCH – LEKCJE JAZDY NA NARTACH I SNOWBORDZIE SLALOMEM ORAZ LEKCJE FREESTYLE.
  3. SnowPark przeznaczony jest wyłącznie dla tych Uczestników edukacyjnych zajęć sportowych, którzy posiadają odpowiednio wysokie umiejętności w jeździe na nartach lub snowboardzie umożliwiające bezpieczne korzystanie z tego typu miejsc.
  4. Przebywając na terenie SnowParku należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na osoby znajdujące się w pobliżu.

Miłośnicy sportów ekstremalnych i freestyle’u mogą korzystać z wielu śnieżnych i lodowych przeszkód:
– Poręcz Spadowa
– Box Prosty
– Butter Box
– Box Rainbow,
– Box Disaster
– Wallride

*** Uruchomienie SnowParku jest w pełni zależne od warunków atmosferycznych.

Film – budowa SNOWPARKU: