Stacja narciarska

Szwajcaria Bałtowska najlepszy ośrodek narciarski na mapie województwa świętokrzyskiego i jeden z najlepszych w sąsiadujących rejonach, który jest integralną częścią Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego w Bałtowie.

.

Posiadamy 5 tras o łącznej długości 2 500 metrów. 4-osobowa kolejka linowa krzesełkowa może przewieźć około 2 400 osób w ciągu godziny natomiast dwa nowoczesne wyciągi orczykowe 1 500 osób na godzinę. Szkółka narciarska wyposażona jest w dwa wyciągi każdy o długości 100 metrów.
W 2014 roku na terenie Szwajcarii Bałtowskiej otwarto SNOWPARK.

.

Nowoczesny system sztucznego naśnieżania i odwadniania oraz mocne oświetlenie pozwalają na zjazdy ze stoków do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.

.

Obok stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona w nowy sprzęt narciarski firmy Elan i snowboardowy marki Burton.

.

Doświadczeni instruktorzy ze szkoły narciarskiej Amigo-Ski prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe zarówno dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie jak również dla tych, którzy chcą doszlifować zdobyte umiejętności.

Po szaleństwach na stoku oferujemy wizytę w Wiosce Świętego Mikołaja i w JuraParku, zabawy w Bajkowym Parku Rozrywki a także Świąteczne Kino Emocji 5D. Tuż obok stoku można skorzystać z atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych – lodowisko z wypożyczalnią łyżew, snowtubing, zimowa karuzela oraz górka saneczkowa.

.

Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego na gości czeka nowo otwarta restauracja Gościeniec Bałtowski Zapiecek oraz Zajazd Przystocze, w których dla każdego znajdzie się smaczne, regionalne jedzenie.

 Zarządcą Stacji Narciarskiej Szwajcaria Bałtowska jest Stowarzyszenie Delta.